Współczesne budownictwo nie powinno odpowiadać wyłącznie na potrzeby funkcjonalne. Musi być odpowiedzialne, trwałe i służyć tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia – rodzinom dzieci w trakcie długotrwałego leczenia. Podczas konferencji organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii Fundacja Ronalda McDonalda została zaproszona do rozmowy o nowoczesnych rozwiązaniach w budownictwie społecznym.
Głos Fundacji zabrzmiał w wystąpieniu Katarzyny Rodziewicz, Prezes i Dyrektor Wykonawczej Fundacji, która przedstawiła historię i założenia nowego Domu Ronalda McDonalda budowanego przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.
Wizualizacja trzeciego Domu Ronalda McDonalda w Polsce
Nowy Dom przy IPCZD budowany jest w technologii CLT – nowoczesnego, prefabrykowanego drewna klejonego krzyżowo. To rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w wartości Fundacji:
pozwala budować szybko i precyzyjnie,
zmniejsza ślad węglowy,
zapewnia wysoki standard energetyczny,
daje możliwość tworzenia przyjaznej, naturalnej przestrzeni.
Wybór CLT to świadoma decyzja – nie tylko technologiczna, ale także społeczna i środowiskowa. To technologia, która służy projektom, w których czas i jakość mają kluczowe znaczenie, a troska o dobrostan użytkowników idzie w parze z odpowiedzialnością za planetę.
Dom Ronalda McDonalda przy IPCZD będzie wspierał rodziny przez kolejne 40 lat. Z myślą o setkach tysięcy noclegów i chwil wytchnienia, które w tym czasie umożliwi. To projekt długofalowy, przemyślany, zaprojektowany z myślą o trwałości – zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej.
W realizacji tak złożonych projektów nie jesteśmy sami. Dziękujemy wszystkim partnerom technologicznym, projektowym i wykonawczym, którzy są z nami na każdym etapie. Szczególne podziękowania kierujemy do Tomka Puchalskiego – wolontariusza Fundacji, który zrelacjonował konferencję i przygotował materiał wideo oraz zdjęcia dostępne poniżej.