Projekty Specjalne

W Fundacji Ronalda McDonalda nastrój dzieci i ich emocje są dla nas najważniejsze. Dlatego, oprócz naszych podstawowych programów, tworzymy również wyjątkowe projekty specjalne. Dzięki nim chcemy przywrócić uśmiechy na twarzach oraz podnieść ducha dzieci i ich bliskich w trakcie hospitalizacji.

 

Wraz z naszymi wolontariuszami poświęcamy wiele czasu, aby zapewnić małym pacjentom wyjątkowe doświadczenia. A uśmiech na ich twarzach jest nas największą nagrodą.

Czapka od serca

 

Czapka od serca to projekt o podwójnej mocy. Komplety składające się z czapki dla dziecka i rodzica przekazywane są dziecięcym oddziałom onkologicznym i hematologicznym w całej Polsce w dniu 24 listopada, który Fundacja Ronalda McDonalda ustanowiła Dniem Czapki do serca.

 

Ręcznie robione czapki mają wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów.

ZOObacz słonia jeszcze bliżej

 

ZOObacz słonia jeszcze bliżej to prawdziwe spotkanie ze słoniem Leonem w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie jest to jednak „zwykła” wycieczka.

 

Projekt skierowany jest do pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii, Hematologii Dziecięcej, Transplantologii Klinicznej i Pediatrii Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM, którzy ukończyli leczenie szpitalne.

icon

Więcej o programach Fundacji

Domy Ronalda McDonalda

 

Domy pozwalają przeżyć czas długiego leczenia i pobytu poza domem. Znajdują się tuż przy największych szpitalach dziecięcych.

„NIE nowotworom u dzieci”

 

To przesiewowe badania USG dla najmłodszych, wykonywane na pokładach dwóch specjalistycznych ambulansów. Badania są bezpłatne.

Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda

 

To miejsca tworzone w środku szpitali i prowadzone z myślą o emocjach dzieci i potrzebach dorosłych. Więcej

 

 

Łóżka dla rodziców

 

Dzięki temu programowi rodzic może być blisko dziecka w czasie leczenia i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach. Więcej