Projekty specjalne

W Fundacji Ronalda McDonalda wiemy, że czas spędzony w szpitalu może być trudny zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. Dlatego oprócz naszych podstawowych programów, koncentrujemy się także na tworzeniu wyjątkowych projektów specjalnych, które mają na celu przywrócenie uśmiechu na twarzach oraz podniesienie ducha dzieci i ich bliskich w trakcie hospitalizacji.

Czapka od serca

Czapka od serca to projekt o podwójnej mocy. Komplety składające się z czapki dla dziecka i rodzica przekazywane są dziecięcym oddziałom onkologicznym i hematologicznym w całej Polsce w dniu 24 listopada, który Fundacja Ronalda McDonalda ustanowiła Dniem Czapki do Serca.

 

Czapki mają wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów i pomóc oswajać zmiany wywoływane leczeniem, m.in. wypadanie włosów, osłabienie po chemioterapii. Czapka dla rodzica, przekazywana w komplecie, ma tworzyć jeszcze większe poczucie jedności, która daje dziecku siłę do walki z chorobą.

ZOObacz słonia jeszcze bliżej

Zaraz po zakończeniu leczenia onkologicznego dziecka, Fundacja Ronalda McDonalda, dzięki wsparciu Partnerów, zabiera byłego pacjenta wraz z rodzicami na niezwykłą wyprawę do warszawskiego zoo. Główną atrakcją jest wyjątkowe spotkanie ze słoniem i odwiedzenie miejsc, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających.

 

Zespół ZOO dokłada wszelkich starań, by poznawanie nowego miejsca i jego tajemnic było pełne emocji i zaskakujących niespodzianek, a jest to możliwe, dzięki Fundacji Panda, która koordynuje nasze wizyty. 

icon

Więcej o programach Fundacji

Domy Ronalda McDonalda

 

Domy pozwalają przeżyć czas długiego leczenia i pobytu poza domem. Znajdują się tuż przy największych szpitalach dziecięcych.

„NIE nowotworom u dzieci”

 

To przesiewowe badania USG dla najmłodszych, wykonywane na pokładach dwóch specjalistycznych ambulansów. Badania są bezpłatne.

Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda

 

To miejsca tworzone w środku szpitali i prowadzone z myślą o emocjach dzieci i potrzebach dorosłych. Więcej

 

 

Łóżka dla rodziców

 

Dzięki temu programowi rodzic może być blisko dziecka w czasie leczenia i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach. Więcej