Nasz zespół Wolontariuszy tworzą uczniowie, studenci, osoby pracujące oraz seniorzy. Doskonale wiemy, że w każdym wieku można odczuwać potrzebę pomagania innym i w każdym wieku daje to tyle samo satysfakcji. Młodych wolontariuszy uczymy partnerstwa oraz zupełnie innego, mniej osobistego spojrzenia na otaczający świat. Bardziej dojrzałym oferujemy przestrzenie, w których mogą poczuć się autentycznie potrzebni, wykonując nawet najzwyklejsze codzienne zajęcia. Wiemy, że w dużej, różnorodnej wiekowo grupie tworzymy atmosferę pełną dobrych ludzi, gotowych nieść pomoc rodzinom w najtrudniejszych dla nich chwilach.

 

Wolontariat w Pokojach Rodzinnych Ronalda McDonalda

Z myślą o komforcie małych pacjentów i ich rodziców Fundacja na co dzień dba o gości Pokoi, korzystających z kuchni i salonów, oraz dostarcza inspiracji kulturalnych i naukowych, aby pobyt w szpitalu nie był dla dziecka barierą edukacyjną. Wolontariusze w Pokojach pomagają w utrzymaniu odpowiedniego standardu czystości, przekazują nowym rodzinom informacje o zasadach, jakimi rządzi się szpital, są przewodnikami dla rodziców i dzieci w czasie organizowanych przez Fundację wydarzeń specjalnych. Kalendarz warsztatów, pokazów, laboratoriów, spotkań przez cały rok jest pełen działań.

Wolontariat w Domach Ronalda McDonalda

W Domach zapewniamy wsparcie poprzez codzienne czynności, które mogą odciążyć rodziny w trudnych chwilach. Nasi wolontariusze angażują się w te codzienne zadania z oddaniem i empatią, dając rodzinom poczucie wsparcia i zrozumienia w trudnym czasie. Sprzątając pokoje, gotując domowe posiłki, prasując ubrania czy pielęgnując ogród, staramy się tworzyć atmosferę domowego ciepła i komfortu nawet w tych najtrudniejszych chwilach.

icon

Wolontariusze Fundacji

Jeśli nie wiesz, jak zacząć…

 

Najważniejsza jest ta pierwsza decyzja, podejmij ją, a potem już wszystko pójdzie łatwo – przecież chcemy, żebyś znalazł się w naszym zespole!

 

Jeśli wydaje Ci się, że nie posiadasz
specjalnych umiejętności…

 

Nic bardziej mylnego! Każdy potrafi mieszkać w domu i o niego dbać, a nasze Domy nie różnią się specjalnie od Twojego, są tylko dużo większe! Jeśli kochasz rośliny – pomóż nam zadbać o nasze. Jeśli uwielbiasz prasować – jest nam to bardzo potrzebne. Jeśli kochasz robić porządki, znajdziesz u nas pole do popisu. A może jesteś szczęśliwy, mogąc ugotować coś dobrego albo po prostu rozmawiając z kimś, podnosząc go na duchu – to dla nas naprawdę cenne umiejętności!

Masz to w sobie…

 

Podobnie jest w Pokojach Rodzinnych. Zaproś mamę lub tatę chorego malucha na kawę i chwilę relaksu. Lubisz planszówki? Zaproś do gry małego pacjenta. Rysujesz albo składasz origami? Podziel się tym z dziećmi. A może pięknie czytasz? Razem wybierzcie się w podróż z bohaterami książki.

 

 

 

Razem raźniej…

 

Wiadomo nie od dziś. Zabierz ze sobą najlepszą przyjaciółkę, namów siostrę, kuzyna albo mamę i tatę. Powiedz i pokaż kolegom z pracy, co robisz w wolne popołudnie. W Fundacji lubimy wolontariat rodzinny, klasowy i firmowy oraz towarzyszące mu gwar, radość i dobrą energię. Razem możemy więcej!

 

 

 

Jeśli myślisz, że nie masz czasu…

 

To nieprawda! Zastanów się, ile czasu spędzasz przed telewizorem, w Internecie albo w sklepach na kupowaniu niepotrzebnych Ci rzeczy. Na próbę zainwestuj 3 godziny w pomoc innym ludziom. Zyskasz całe tony energii, bo będziesz komuś naprawdę potrzebny. Prawdopodobnie będzie to początek kompletnej zmiany w Twoim życiu.

 

Formalności

 

Wolontariuszem zostajesz z chwilą podpisania porozumienia wolontariackiego. Zanim jednak do tego dojdzie poprosimy Cię o przekazanie danych niezbędnych do weryfikacji w rejestrach urzędowych i dostarczenie zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego. Wynika to z obowiązujących przepisów prawa określających obowiązki organizacji działających na rzecz dzieci. Napisz do nas maila, by poznać szczegóły. Dziękujemy za zrozumienie!

Pierwszy krok!

 

Napisz e-mail lub zadzwoń do naszych Koordynatorów Wolontariatu. Zaproszą Cię do Domów i Pokoi, i przy herbacie opowiedzą, jak działamy.

 

Dom Ronalda McDonalda w Krakowie

Dominika Mikołajczyk – dominika.mikolajczyk@frm.org.pl, tel. +48 790 706 490

 

Dom Ronalda McDonalda w Warszawie

Aleksandra Paluchow –  aleksandra.paluchow@frm.org.pl, tel. +48 511 570 937

 

Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda w Warszawie

pokojerodzinne@frm.org.pl, tel. 22 317 91 41  

 

Do zobaczenia!