Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda to przyjazne, rodzinne przestrzenie tworzone na oddziałach szpitalnych lub pediatrycznych, prowadzone z myślą o emocjach dzieci i potrzebach dorosłych, którzy im towarzyszą. 

 

W przyjaznej, domowej atmosferze można przygotować posiłek, odpocząć, zrobić pranie, wziąć prysznic. To niezwykle ważne, kiedy spędza się na oddziałach wiele dni, a nawet tygodni.

Pokój Rodzinny Ronalda McDonalda IPCZD

Pierwszy polski Pokój Rodzinny Ronalda McDonalda otwarto 27 lutego 2009 roku w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

 

Od tej chwili pokój otwarty jest codziennie od 7.00 do 19.00. Tu można wypić dobrą kawę, zrobić pranie dla dziecka, odpocząć, pobyć razem z innymi rodzicami.

 

Zespół Pokoju to ciepłe, niezwykłej życzliwości panie, które dbają o dobrą atmosferę i komfort gości oraz w każdej chwili służą wiedzą na temat szpitala.

Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda DSK UCK WUM

Dwa Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda zostały otwarte 15 września 2015 roku w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM.

 

Dodatkowo Fundacja sfinansowała, przygotowała i przekazała szpitalowi zlokalizowane na każdym oddziale kuchnie, łazienki i salony identyczne jak Pokoje Rodzinne.

 

Stworzone i prowadzone przez Fundację Pokoje Rodzinne dają małym pacjentom i ich rodzinom poczucie domowego komfortu i spokoju.