McDonald’s odegrał ważną rolę w powstaniu pierwszego Domu Ronalda McDonalda, który został otwarty w Filadelfii 15 października 1974 roku.

 

W czasie, kiedy zawiązało się to unikalne partnerstwo, nikt z uczestników nie wyobrażał sobie, że marzenie o „domu poza domem” dla rodzin poważnie chorych dzieci rozwinie się i stanie się międzynarodowym fenomenem, a także zalążkiem innych programów w ramach organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charities działającej w 62 krajach i regionach świata.

 

Dzisiaj 386 Domów Ronalda McDonalda na całym świecie pomagają każdego dnia tysiącom rodzin ciężko chorych dzieci, które w poszukiwaniu najlepszych metod leczenia zmuszone są podróżować daleko od własnego domu.

 

Współpraca z McDonald’s odbywa się poprzez wspólne działania fundraisingowe. W ponad 500 restauracjach w całej Polsce, poprzez skarbony Fundacji, sprzedaż Ciastka Owsianego oraz McHappy Day zbierane są datki, które wspierają nasze programy.  

 

 

„Oddaj społeczeństwu to, co ono dało tobie” – mówił Ray Kroc, założyciel McDonald’s, dla którego zaangażowanie społeczne było od samego początku integralną częścią filozofii tworzenia biznesu.

 

Ludzie McDonald’s działają jako wolontariusze Fundacji, wspierają nas poprzez uczestnictwo w Radzie Fundacji oraz pracach jej Komisji, uczestniczą w projektach oraz codziennej pracy na rzecz dzieci i ich rodzin obok innych członków swojej społeczności.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą misję poprzez lokalne restauracje McDonald’s!

 

McDonald’s jest naszym ważnym partnerem, jednak  nie finansuje naszych programów w całości. Jako organizacja pożytku publicznego podlegamy wsparciu całego społeczeństwa i ogromnie ważne są dla nas wszystkie darowizny: finansowe, rzeczowe, ale również te w postaci czasu, talentu czy fachowej wiedzy.