Wczesne wykrycie nowotworu u dziecka może uratować mu życie. Jeśli tak jak my, doceniasz znaczenie profilaktyki onkologicznej i ważna jest dla Ciebie bliskość rodziny w trudnym czasie choroby, pamiętaj o nas w swoim testamencie.

 

 

Poczucie bliskości, gdy dziecko trafia daleko od miejsca zamieszkania do szpitala, jest mu najbardziej potrzebne. Żaden rodzic nie zostawi malucha samego, ale nie wszędzie jest jak w Krakowie czy w Warszawie, w naszych Domach Ronalda McDonalda, czy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM, gdzie stworzyliśmy pierwszy szpital przyjazny rodzinie. Stres związany z chorobą łagodzimy domowymi warunkami.

 

 

Dzięki temu, że rodzina może być razem, przywracamy poczucie bezpieczeństwa, godności, możliwości realnego włączenia się dorosłych w walkę z chorobą dziecka.

 

 

www.napisztestament.org.pl

 

Dzięki Twojemu zapisowi testamentowemu zbadamy jeszcze więcej dzieci w pobliżu miejsca ich zamieszkania. To szczególnie ważne w przypadku małych miejscowości, w których dostęp do profesjonalnej medycyny pediatrycznej jest utrudniony. Nasz program ma zasięg ogólnopolski, a jedynym ograniczeniem jest kalendarz i dostępność terminów zespołu radiologów. Potrzeby w tym zakresie są olbrzymie. Nawet niewielka kwota ma znaczenie, jeśli darczyńców takich jak Ty będzie więcej.

Prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek, autorytet w dziedzinie pediatrii, zachęca do uwzględnienia Fundacji Ronalda McDonalda w testamencie: 

icon

Dziś zapisujesz przyszłość. Zostań dobroczyńcą. Rób to co kochasz, tylko jeszcze dłużej.

Uwzględniając nas w testamencie, pomożesz nam również zapewnić rodzicom godne warunki towarzyszenia dziecku w szpitalu. By w końcu mamy mogły odpocząć, przespać się
w wygodnym łóżku i wrócić do dziecka z nową energią. Rola rodziców w zdrowieniu dziecka jest nie do przecenienia. Czasem nawet najbardziej nowoczesne leczenie nie daje efektów, gdy dziecko nie może przytulić się do mamy.

 

W testamencie możesz:

– przekazać Fundacji konkretną rzecz lub dowolną kwotę, zobowiązując swoich spadkobierców do przekazania nam wskazanego przez Ciebie składnika majątku,
– powołać Fundację do spadku wspólnie z innymi osobami, którym chcesz przekazać swój majątek,
– ustanowić Fundację Ronalda McDonalda swoim jedynym spadkobiercą.

 

 

Możesz wesprzeć także nasze działania i uposażyć Fundację Ronalda McDonalda w polisie na życie. Wystarczy podać następujące dane:

 

Fundacja Ronalda McDonalda
ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa
NIP: 526 26 12 592
REGON: 015018480

Chcesz dowiedzieć się, jak krok po kroku sporządzić testament? Sięgnij po informator „Napisz testament”.

Więcej informacji na temat testamentu znajdziesz na www.napisztestament.org.pl.

icon

Opiekun programu

Marcin Węc

Menedżer ds. rozwoju

marcin.wec@frm.org.pl

+48 501 027 527