Pomysł na prezent ślubny lepszy niż wszystkie

Bierzecie ślub? Fantastycznie! Gratulujemy i cieszymy się razem z Wami. Miłość to niezwykłe uczucie, którego siła zadziwia nas każdego dnia. I dlatego to właśnie Was, zakochanych narzeczonych, zachęcamy do zaangażowania się w naszą inicjatywę „Zamiast Kwiatów”.

Zamiast Kwiatów to akcja Fundacji Ronalda McDonalda skierowana do wszystkich przepełnionych miłością młodych par i ich gości weselnych. To także pomysł na prezent ślubny, który zmienia życie wielu potrzebujących osób – dzieci i ich rodziców.

 

Jeśli więc planujesz ślub lub zaproszono Cię na wesele, możesz zostać pomysłodawcą najlepszego prezentu ślubnego na świecie, czyli takiego, który będzie pomagał latami. Dowiedz się, jak to zrobić.

Prezent ślubny na lata

To prawda, że śluby „lubią” kwiaty. Są jakże uroczym dopełnieniem tradycyjnego prezentu od miłych gości. Pomyślcie jednak, że wszystkie kwiaty więdną w kilka dni, a budżet na nie przeznaczony po prostu idzie do kosza. 

 

Zamiast kwiatów, poproście gości o ślubny prezent, który trwać będzie lata – na przykład datki na Dom Ronalda McDonalda, w którym bezpłatnie mogą mieszkać rodzice dzieci chorujących onkologicznie w czasie ich pobytu w szpitalu. Dwa polskie Domy działają przy szpitalach pediatrycznych w Krakowie i w Warszawie, a niebawem zaczynamy budowę trzeciego Domu przy Centrum Zdrowia Dziecka w MiędzylesiuAby ją zrealizować, potrzeba nam chęci i serca wielu ludzi dobrej woli – takich jak Wy! Wasz ślubny dar może pomagać dzięki temu przez całe lata.

 

Możecie także wesprzeć ogólnopolski program NIE nowotworom u dzieci, w ramach którego na pokładzie naszego Ambulansu prowadzimy przesiewowe badania USG maluchów. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM działają Pokoje Rodzinne – komfortowe przestrzenia, kuchnie i saloniki, gdzie rodzice mogą przygotować dla siebie zdrowy posiłek oraz spędzić przyjemnie czas z dzieckiem poza salą.

Zacznijcie od wybrania programu Fundacji, który najbardziej chcielibyście wesprzeć. Opis wszystkich programów znajdziecie tutaj. Następnie w zaproszeniu lub innej korespondencji napiszcie: „Drodzy Goście, pomóżcie nam świętować nasz wielki dzień nie kwiatami, ale  darowizną na cele, które uważamy za ważne. Wesprzyjmy razem Dom Fundacji Ronalda McDonalda”, aby mógł bezpłatnie pomagać rodzinom chorych dzieci”. 

 

Najlepiej jest przygotować skarbonę na darowizny zbierane podczas przyjmowania życzeń przez państwa młodych. Jak przygotować skarbonę? To do Was należy inwencja – spersonalizowane, zwariowane, ruchome, a nawet grające skarbonki mogą być kolejną atrakcją dla gości i szansą na zebranie darowizn. Poproście przyjaciół o inspiracje, zaangażujcie rodziców, wujków i kuzynów. Pochwalcie się Waszą skarbonką i darowiznami w mediach społecznościowych. Wasz piękny gest wobec potrzebujących zasługuje na rozgłos.

 

 

Ślubne prezenty od par – nasze historie

Oto kilka par, które w dzień swojego ślubu postanowiły ofiarować ślubny prezent Fundacji Ronalda McDonalda – zamiast kwiatów, rzecz jasna. Poznajcie się!

Jeśli macie pytania, jeśli brakuje Wam pomysłu – napiszcie do nas, pomożemy!

 

kontakt@frm.org.pl