Charytatywna prezentacja Piotra Biankowskiego

Zdobył „pływacki Everest” po przepłynięciu 60 kilometrów i ponad 15 godzinach walki z żywiołem. Dokonał tego jako jedenasty Polak w historii. Sportowiec ekstremalny, pływak zimowy i były rugbista Arki Gdynia dokonał tego w szczytnym celu, by zebrać środki dla Domów Ronalda McDonalda. Już w najbliższą sobotę 26 marca nasz Ambasador Piotr Biankowski odsłoni kulisy przeprawy przez Kanał La Manche.

Piotr Biankowski ma na swoim koncie m.in. pokonanie Lodowej Mili (w temperaturze 1,2℃), brązowy medal mistrzostw świata i trzecie miejsce w pucharze świata w sezonie 2019/20.

 

Jest niewątpliwym mistrzem w lodowym pływaniu, przełamującym bariery zimna, wytrzymałości, szybkości.

 

Organizuje zawody Gdynia Winter Swimming Cup, w których startuje światowa czołówka zawodników specjalizujących się w zimowym pływaniu ekstremalnym.

Fot. Sikora Foto

Dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu Fundacja regularnie pozyskuje środki dla programów, które pomagają dzieciom i rodzicom w czasie długich pobytów w szpitalach. Domy Ronalda McDonalda, Pokoje Rodzinne w szpitalach, ale też łóżka dla mamy i taty w sali szpitalnej.

 

Podczas swojej prezentacji odsłoni kulisy przeprawy przez Kanał La Manche, a następnie zaprosi na wspólne pływanie Open Water w gdańskiej marinie. Przewidziana jest również sauna i balia!

 

Piotr Biankowski opowie, skąd wziął się pomysł, by podjąć się tej próby, jak wyglądały przygotowania do przeprawy, a także z czym musiał się zmierzyć w trakcie płynięcia. Zapraszamy gorąco w sobotę 26 marca o godzinie 10:00, widzimy się w AZS Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Gdańsku przy ul. Stogi 20.

Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł/osoba.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie działań Fundacji Ronalda McDonalda.

Zapisy na spotkanie odbywają się pod adresem: kontakt@gwsc.pl

 

Zapraszamy!

Czytaj więcej:

Dom Aukcyjny Agra Art dla trzeciego Domu Ronalda McDonalda

6. edycja „Września z podróżnikami”

ART & Charity 2023 | Sztuka pomagania | 16 października