Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda to na całym świecie miejsca dla rodzin długo leczonych dzieci.

 

W szpitalach, klinikach, wszędzie tam, gdzie powstają, dają domowe warunki i ciepło chorującemu dziecku i jego najbliższym.

Pierwszy polski Pokój Rodzinny Ronalda McDonalda otwarto 27 lutego 2009 roku w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

 

Od tej chwili pokój otwarty jest codziennie od 7.00 do 19.00. Tu można wypić kubek dobrej kawy, zrobić pranie dla dziecka, odpocząć, pobyć razem z innymi rodzicami.

 

Zespół Pokoju to ciepłe, niezwykłej życzliwości panie, które dbają o dobrą atmosferę i komfort gości oraz w każdej chwili służą wiedzą na temat szpitala.

 

Program „Pokój Rodzinny Ronalda McDonalda” to realizacja misji „Aby rodzina mogła być razem” oraz filozofii opieki skoncentrowanej na całej rodzinie w obrębie szpitala. Pokój Rodzinny to miejsce, gdzie rodzice dzieci-pacjentów mogą bezpłatnie napić się kawy, herbaty, zrobić pranie, prasowanie, skorzystać z prysznica, a w części nazywanej Pokojem Ciszy odpocząć, zdrzemnąć się lub nakarmić piersią maluszka. Pokój to także miejsce działań edukacyjnych i kulturalnych adresowanych do dzieci i rodziców, o których nie można zapominać dla dobra dzieci.

Fundacja zapewnia komfort rodzicom korzystającym z Pokoju Rodzinnego Ronalda McDonalda poprzez stałą dbałość o czystość i należyty stan tego miejsca, a także obecność osoby gotowej służyć pomocą. W tym celu Fundacja zatrudnia 7-osobowy zespół Koordynatorów Pokoju Rodzinnego w IPCZD w Międzylesiu.

 

 

Fundacja finansuje 100% kosztów działania Pokoju w postaci zaopatrzenia w produkty spożywcze (kawa, herbata, cukier, mleczko, woda), środki czystości (proszki do prania, płyny do płukania, ręczniki jednorazowe, środki higieny osobistej) oraz jednorazową pościel. Fundacja finansuje także wszelkie niezbędne remonty i naprawy.

icon

Adres Pokoju Rodzinnego Ronalda McDonalda

wesprzyj-nas-skarbonki

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Aleja Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa, I piętro, Budynek rehabilitacji

pokojerodzinne@frm.org.pl

icon

Działalność trzech Pokoi Rodzinnych jest w całości finansowana przez Fundację i Przyjaciół – Donatorów: