Dołącz teraz! Łączymy siły z Okresową Koalicją

Dziś Okresowa Koalicja zwraca uwagę na pierwszy polski projekt ustawy dotyczącej menstruacji.

Dołączamy do apelu Okresowej Koalicji i głosu innych organizacji OPP o zmiany systemowe, by środki higieny menstruacyjnej pojawiły się w szkołach. Naturalnie następnym miejscem staną się szpitale. Okresowa Koalicja ma plan na kolejne kroki i będzie składać kolejne projekty ustaw.

 

icon

Jesteśmy w szpitalach pediatrycznych, gdzie dziewczynki-pacjentki i ich mamy też mają problemy z dostępem do środków higieny. Czas to zmienić. Nie możemy spokojnie patrzeć na sytuację, w której tuż obok nas żyją kobiety zmuszone do wyborów pomiędzy jedzeniem a podpaską, wyjściem do szkoły albo pozostaniem w domu z powodu braku środków higieny, brudnym dresem i brakiem pralni, który zna każda mama towarzysząca dziecku w szpitalu. 

 

Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu Fundacji, Dyrektor Wykonawcza

 

Jako Fundacja Ronalda McDonalda nie zgadzamy się na to i widzimy ten problem szerzej. Chcemy zmierzyć się z nim systemowo, dlatego wspieramy Okresową Koalicję w jej planie zaczęcia od podstaw. Zaopatrzenie w podpaski wszystkich młodych, menstruujących osób w Polsce zlikwiduje poczucie wstydu i bycia gorszym. Jesteśmy za normalnością, w której w łazienkach w przestrzeni publicznej jest mydło, ręczniki do rąk i środki higieny menstruacyjnej.

 

Proponowana przez Okresową Koalicję ustawa ma wprowadzić bezpłatny dostęp do środków higieny menstruacyjnej oraz edukacji na temat zdrowia menstruacyjnego we wszystkich polskich szkołach. My podpisujemy projekt, bo chcemy podpasek w szkołach i chcemy, aby następne były szpitale! To jest ważne.

Działaj teraz! Podpisz apel do rządzących na www.TakDlaPodpasek.pl

Czytaj więcej:

Kolejna edycja programu „NIE nowotworom u dzieci” w Radomiu

Przeprowadziliśmy profilaktyczne badania USG u 150 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, mające na celu wykrycie ewentualnych odstępstw od normy, w tym zmian nowotworowych oraz wad wrodzonych nerek i dróg moczowych.

Żegnamy Profesora Michała Matysiaka

Odszedł prof. Michał Matysiak, wieloletni, oddany członek Rady Fundacji. Łączyły nas najpiękniejsze wartości, mieliśmy z sobą lata na budowanie przyjaźni. Dziękujemy Profesorze. Dziękujemy Michale.

Składamy najszczersze kondolencje Rodzinie prof. Matysiaka.

Łączymy siły z Donateo

Donateo to platforma, która wspiera fundacje i organizacje non-profit w pozyskiwaniu środków finansowych na cele dobroczynne. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych darczyńców, oferując wygodne i bezpieczne formy wsparcia bez użycia gotówki.