Justyna Mieszalska została wyróżniona nagrodą ShEO 2023

Justyna Mieszalska, prezes Centrum Medycznego WUM, została wyróżniona nagrodą ShEO 2023 w kategorii Lider w Ochronie Zdrowia. Tygodnik WPROST nagrodził kobiety, które zmieniają świat i są inspiracją dla innych, a Justyna Mieszalska została doceniona za zaangażowanie w upowszechnianie i udostępnianie profilaktyki.

fot. Jarosław Ktaba, Dział Fotomedyczny WUM

Justyna Mieszalska i Centrum Medyczne WUM zasługują na ten laur za codzienną pracę, w tym za  partnerstwo medyczne w ogólnopolskim programie Fundacji „NIE nowotworom u dzieci”, w ramach którego CM WUM od 2 lat angażuje się we wszystkie profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat na pokładzie specjalistycznego ambulansu Fundacji. Mobilna klinika od 19 lat co roku przemierza tysiące kilometrów, odwiedzając miejscowości w całej Polsce, w których rodzice mierzą się z brakiem dostępu do lekarzy specjalistów i nie mogą wykonać badań u radiologa dziecięcego w swoim mieście, bo go tu nie ma. Podczas wizyty na pokładzie ambulansu rodzice otrzymują porady, związane z koniecznością wykonania także innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki, jeśli lekarz widzi taką konieczność.

 

Dla większości maluchów badanie w „NIE nowotworom u dzieci” jest pierwszym  tak kompleksowym USG w życiu. Badania są bezpłatne, bezpieczne, bezbolesne, bez łez i kolejek, aby profilaktyka budziła w dziecku tylko dobre skojarzenia.

 

Przebadaliśmy 85-tysięczne dziecko!

Współpraca Centrum Medycznego WUM i Fundacji Ronalda pisana jest historiami przebadanych dzieci. Kilka tygodni temu przebadaliśmy w Radomiu 85-tysięczne dziecko! Piotruś był jednym z 141 dzieci, które miały możliwość wykonania profilaktycznego badania USG w czasie wizyty zespołu Fundacji w ich mieście.

Gratulujemy, w imieniu wszystkich Partnerów, zaangażowanych w program badań, ALAB laboratoria, MAN, Fundacji Powszechnego Czytania, KOSMED.