Nagrody Architektoniczne Prezydenta m.st. Warszawy dla Domu Ronalda McDonalda

Konkurs zorganizowany po raz ósmy promuje najlepszą architekturę, najlepsze przestrzenie publiczne i wydarzenia. Nagrodzeni dają przykład, co jest najważniejsze w mieście XXI wieku i w czasie zmian klimatycznych.

 

Gala Nagród Architektonicznych Prezydenta m.st. Warszawy była dla Domu i Fundacji wyjątkowa. Wiedzieliśmy, że Dom znalazł się w gronie niezwykłych budynków, a konkurencja jest naprawdę mocna.

 

Nasz Dom Ronalda McDonalda w Warszawie otrzymał dwie Nagrody Architektoniczne Prezydenta m. st. Warszawy. Zwyciężył w kategorii Najlepsza architektura mieszkaniowa, zdobył również Nagrodę Mieszkańców.

 

Uroczystość odbyła się na 27 piętrze wieżowca Widok Towers, gdzie przez kilka tygodni warszawiacy zwiedzali wystawę i patrzyli na nasz Dom. W efekcie wyszliśmy na scenę aż dwa razy. AFP Architekci oraz Fundacja Ronalda McDonalda została odmieniona przez wszystkie przypadki, genialnie pokazana na wirtualnych ekranach, omówiona w laudacjach, a każdy z mówców wiedział o nas wszystko.

icon

Autorzy projektu AFP Architekci, my Fundacja Ronalda McDonalda i 121 Partnerów powstania Domu, Donatorów, Wolontariuszy, jesteśmy dumni, że razem zmieniamy rzeczywistość szpitali pediatrycznych i że Jury oraz Mieszkańcy docenili wagę celu i sposób realizacji! Aby rodzina mogła razem z dzieckiem w czasie pobytu w szpitalu potrzeba ogromu pracy, ale zaczyna się od świadomości, że to sprawdzony sposób, służący dziecku i dorosłym, szanujący ich potrzeby w takim momencie życia, jak choroba, i chroniący ich emocje. Domu nie da się zastąpić, dzieci to wiedzą i my dorośli to wiemy.

Katarzyna Rodziewicz, Prezes Fundacji i Dyrektor Wykonawcza.

Z całego serca dziękujemy za głosy, gdyż Nagroda Mieszkańców to najbardziej pożądana z nagród w tym konkursie! Dom to wspólne dzieło ludzi, 121 firm i instytucji, które go tworzyły.

Nagrody to także wyjątkowy laur dla naszego Fundatora McDonald’s Polska oraz naszego Partnera Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Piszą o nas

Onet 

Superexpress 

Radio Kolor 

Architektura i Biznes 

Property Design 

Whitemad 

Nowa Warszawa 

UM Warszawa 

Czytaj więcej:

Wizyta Pierwszej Damy w Domu Ronalda McDonalda w Warszawie. Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Wizyta Pierwszej Damy w Domu w Warszawie

Nagroda „Lider Dostępności” dla Domu w Warszawie

Powstanie trzeci w Polsce Dom Ronalda McDonalda