Nagrody Architektoniczne Prezydenta m.st. Warszawy dla Domu Ronalda McDonalda

Konkurs zorganizowany po raz ósmy promuje najlepszą architekturę, najlepsze przestrzenie publiczne i wydarzenia. Nagrodzeni dają przykład, co jest najważniejsze w mieście XXI wieku i w czasie zmian klimatycznych.

 

Gala Nagród Architektonicznych Prezydenta m.st. Warszawy była dla Domu i Fundacji wyjątkowa. Wiedzieliśmy, że Dom znalazł się w gronie niezwykłych budynków, a konkurencja jest naprawdę mocna.

 

Nasz Dom Ronalda McDonalda w Warszawie otrzymał dwie Nagrody Architektoniczne Prezydenta m. st. Warszawy. Zwyciężył w kategorii Najlepsza architektura mieszkaniowa, zdobył również Nagrodę Mieszkańców.

 

Uroczystość odbyła się na 27 piętrze wieżowca Widok Towers, gdzie przez kilka tygodni warszawiacy zwiedzali wystawę i patrzyli na nasz Dom. W efekcie wyszliśmy na scenę aż dwa razy. AFP Architekci oraz Fundacja Ronalda McDonalda została odmieniona przez wszystkie przypadki, genialnie pokazana na wirtualnych ekranach, omówiona w laudacjach, a każdy z mówców wiedział o nas wszystko.

icon

Autorzy projektu AFP Architekci, my Fundacja Ronalda McDonalda i 121 Partnerów powstania Domu, Donatorów, Wolontariuszy, jesteśmy dumni, że razem zmieniamy rzeczywistość szpitali pediatrycznych i że Jury oraz Mieszkańcy docenili wagę celu i sposób realizacji! Aby rodzina mogła razem z dzieckiem w czasie pobytu w szpitalu potrzeba ogromu pracy, ale zaczyna się od świadomości, że to sprawdzony sposób, służący dziecku i dorosłym, szanujący ich potrzeby w takim momencie życia, jak choroba, i chroniący ich emocje. Domu nie da się zastąpić, dzieci to wiedzą i my dorośli to wiemy.

Katarzyna Rodziewicz, Prezes Fundacji i Dyrektor Wykonawcza.

Z całego serca dziękujemy za głosy, gdyż Nagroda Mieszkańców to najbardziej pożądana z nagród w tym konkursie! Dom to wspólne dzieło ludzi, 121 firm i instytucji, które go tworzyły.

Nagrody to także wyjątkowy laur dla naszego Fundatora McDonald’s Polska oraz naszego Partnera Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Piszą o nas

Onet 

Superexpress 

Radio Kolor 

Architektura i Biznes 

Property Design 

Whitemad 

Nowa Warszawa 

UM Warszawa 

Czytaj więcej:

Przekaż 1,5% podatku, pomóż chorym dzieciom i ich rodzinom

U Gabrysi wykryto wrodzoną przepuklinę przeponową. Kiedy okazało się, że leczenie będzie odbywać się daleko od domu, w Warszawie, od razu jej rodzinę skierowano do Domu Ronalda McDonalda. Spędzili tam łącznie 133 dni, które dzięki atmosferze, jaką tworzą pracujący tam ludzie, stały się łatwiejsze do przetrwania.

Sztuka Kocha Design Recykling Art

Przez niemal pół wieku można go było oglądać tylko na wystawach. Dziś gości w kolekcjach wielu wielbicieli sztuki i dobrego designu. Stał się też inspiracją dla projektu artystycznego 7 polskich artystów, którzy chcą go pokazać w nowej, unikalnej odsłonie.

490 dni w Domu Ronalda McDonalda | Historia Poliny