Przebiegną maraton dla mobilnej kliniki Fundacji!

Pracownicy MAN Truck & Bus Polska lubią pomagać i chętnie angażują się w projekty mające na celu wsparcie Fundacji. Teraz przebiegną maraton, by zebrać środki na paliwo do naszego Ambulansu!

Dołącz do zbiórki, wpłać i pomóż! >> Wsparcie mobilnej kliniki Fundacji Ronalda McDonalda

 

Nasza współpraca trwa już kilka lat. MAN wsparł budowę Domu Ronalda McDonalda w Warszawie. Wspólnie udało nam się zbudować drugą mobilną klinikę Fundacji, która przemierza całą Polsce, realizując program badań przesiewowych „NIE nowotworom u dzieci”. Z dumą podkreślamy, że MAN jest partnerem technicznym Ambulansu.

Fot. Michał Teperek, Dział Fotomedyczyny WUM

 

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Z badań w Ambulansie, od początku działania programu, skorzystało już ponad 70 000 dzieci.

Już 26 września prezes MAN Truck & Bus Polska Marc Martinez i jego zespół pobiegną w Maratonie Warszawskim, aby zebrać pieniądze na paliwo do naszego Ambulansu na cały przyszły rok. Dołączcie do zbiórki organizowanej przez prezesa Marca Martineza. Za każdą wpłaconą złotówkę MAN wpłaci kolejną!

 

Dołącz do zbiórki, wpłać i pomóż! >> Wsparcie mobilnej kliniki Fundacji Ronalda McDonalda

 

Trzymamy kciuki za biegaczy z wielkim sercem i za powodzenie zbiórki!

Czytaj więcej:

90 000 dzieci przebadanych na pokładzie naszego Ambulansu!

Gdyby mieszkały w jednym mieście, byłoby ono wielkości Grudziądza (kujawsko-pomorskie). 90 000 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zostało przebadanych na pokładzie Ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda w ciągu ostatnich 19 lat. Dziewięćdziesięciotysięczne dziecko przebadano 26 marca w świętokrzyskim Osieku.

Kolejna edycja programu „NIE nowotworom u dzieci” w Radomiu

Przeprowadziliśmy profilaktyczne badania USG u 150 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, mające na celu wykrycie ewentualnych odstępstw od normy, w tym zmian nowotworowych oraz wad wrodzonych nerek i dróg moczowych.

Historia Dobrusi z Czarnego Dunajca

Tego zimowego dnia Basia nie mogła spodziewać się, że właśnie podarowała swojej córce czas i dosłownie szanse na życie. Wynik badania Dobrusi, starszej córki, był bezdyskusyjny. Diagnoza dla tej pełnej życiowego optymizmu mamy i dla całej rodziny była prawdziwym szokiem.