Specjalna edycja badań NIE nowotworom u dzieci

Specjalna edycja badań „NIE nowotworom u dzieci” w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, dzięki wsparciu Fundacji Globalworth. Przez cztery dni, w każdym z miast, lekarze na pokładzie mobilnej kliniki przebadają ponad 300 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Specjalna edycja badań jest możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu Fundacji Globalworth, która przekazała 32 tys. euro na przeprowadzenie badań dla najmłodszych.

„NIE nowotworom u dzieci” to program łączący wiedzę i doświadczenie ekspertów z dziedziny pediatrii, radiologii, onkologii i hematologii dziecięcej. Podczas wizyty w ambulansie Fundacji dziecko będzie miało wykonane przesiewowe badanie USG narządów jamy brzusznej i moszny u chłopców. Więcej o programie.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Fundacji Globalworth.

Więcej o specjalnej edycji badań oraz szczegóły dotyczące rejestracji dziecka na badania, znajdziesz na stronie wydarzenia Specjalna edycja badań z Fundacją Globalworth.
 

Zapraszamy na najbliższe badania w Krakowie w dniach 20-23 czerwca 2022.

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Czytaj więcej:

90 000 dzieci przebadanych na pokładzie naszego Ambulansu!

Gdyby mieszkały w jednym mieście, byłoby ono wielkości Grudziądza (kujawsko-pomorskie). 90 000 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zostało przebadanych na pokładzie Ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda w ciągu ostatnich 19 lat. Dziewięćdziesięciotysięczne dziecko przebadano 26 marca w świętokrzyskim Osieku.

Kolejna edycja programu „NIE nowotworom u dzieci” w Radomiu

Przeprowadziliśmy profilaktyczne badania USG u 150 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, mające na celu wykrycie ewentualnych odstępstw od normy, w tym zmian nowotworowych oraz wad wrodzonych nerek i dróg moczowych.

Historia Dobrusi z Czarnego Dunajca

Tego zimowego dnia Basia nie mogła spodziewać się, że właśnie podarowała swojej córce czas i dosłownie szanse na życie. Wynik badania Dobrusi, starszej córki, był bezdyskusyjny. Diagnoza dla tej pełnej życiowego optymizmu mamy i dla całej rodziny była prawdziwym szokiem.