24 kwietnia 2024 roku w przestrzeni Teatru 6.piętro odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz budowy trzeciego Domu Ronalda McDonalda w Polsce.
Dom będzie pomagał rodzinom pacjentów Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

 

 

Witaj w teatrze, który pomaga budować!

Tego dnia teatr stanie się godną oprawą dla prawdziwej sztuki pomagania. W błyskotliwej komedii „ART” Yasminy Rezy w reżyserii Eugeniusza Korina wystąpią wybitni aktorzy: Michał Żebrowski, Borys Szyc i Janusz Chabior.

 

Tuż po spektaklu zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w aukcji. Państwa obecność, dzieła sztuki i cel aukcji sprawią, że to wydarzenie stanie się niezapomniane. Razem zbudujemy trzeci Dom Ronalda McDonalda tak potrzebny chorym dzieciom i ich rodzinom.

Katalog aukcyjny online

Moses Rubin

Portret symboliczny

Olej na płótnie

62×48 cm

Darczyńca: Andrzej Jassowicz

Cena wywoławcza: 2 800 PLN

Józef Krasnowolski

Kobiety na trawie

Olej na płycie

47×67 cm

Darczyńca: Andrzej Jassowicz

Cena wywoławcza 4 000 PLN

Zygmunt Kotlarczyk

Martwa natura

Olej na płótnie
94×65 cm

Darczyńca: Andrzej Jassowicz

Cena wywoławcza: 5 000 PLN

Ella Struschka

Oaza

Olej na płycie

30,5×41,5 cm

Darczyńca: Andrzej Jassowicz

Cena wywoławcza: 2 500 PLN

Erno Erb

Scena rodzajowa

Olej na płycie
26,5×33,5 cm

Darczyńca: Andrzej Jassowicz

Cena wywoławcza: 3 000 PLN

Waldemar Żuchnicki

Zmienność widzenia

Olej na płótnie

119×72 cm

Darczyńca: Andrzej Jassowicz

Cena wywoławcza: 4 500 PLN

Piotr Popiacki

Ofelia

Rzeźba

30x26x105 cm

Darczyńca: Piotr Popiacki

Cena wywoławcza: 1 500 PLN

Agata Lewandowska

LA S – 800 (2024 r.)
technika własna / drewno, pianka, farba

40x40x10 cm

Darczyńca: Agata Lewandowska

Cena wywoławcza: 1 000 PLN

Henryk Opałka

Litografia „VIA MAZURKAS 7/12 (1995)

ołówek na kartonie

48×40 cm

Darczyńca: Halina Stawińska

Cena wywoławcza: 5 000 PLN

 

Magdalena Lenartowicz

Odwaga  (2023)

technika mieszana

150×120 cm

Darczyńca: Magdalena Lenartowicz

Cena wywoławcza: 6 000 PLN

 

Więcej o artystach

Erno Erb (1878–1943)

Polski malarz żydowskiego pochodzenia, tworzący w okresie modernizmu i dwudziestolecia międzywojennego. Niemal całe życie spędził we Lwowie i w Truskawcu. Nie posiadał wykształcenia artystycznego, jednak udało mu się wypracować indywidualny, charakterystyczny warsztat malarski. Malował motywy miejskie, sceny rodzajowe, targowiska, ukraińskich chłopów i Żydów, pejzaże oraz martwe natury. Najczęściej posługiwał się farbami olejnymi, choć tworzył również akwarele i pastele.

 

LA Farba Agata Lewandowska (1991 r.)

Absolwentka architektury wnętrz Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu oraz Instituto Politechnico de Castelo Branco w Portugalii. Dyplom z fotografii obroniła w Akademii Fotografii w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Autorka próbuje uchwycić emocje w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości. Romansuje ze sztuką recyklingu, sztuką ulicy i ziemi (recykling-art, land-art, street-art.). Kontrast i przeciwności pozwalają przekazać ideę artystki.

 

Józef Krasnowolski (1879-1939)

Rozpoczął naukę w 1896 roku, w warszawskiej Szkole Rysunkowej Wojciecha Gersona. W latach 1898-1900, kontynuował ją w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Jacka Malczewskiego oraz w latach 1900-1902 u Leona Wyczółkowskiego. Pobierał także nauki u Jana Stanisławskiego tworząc liczne pejzaże. Malarskie zdolności kształcił również w Monachium w latach1901-1902. Tworzył głównie w technice olejnej. Zachowały się także nieliczne węglowe szkice. Tematem jego prac są przede wszystkim pejzaże oraz portrety, a także i akty oraz folklorystyczne scenki pełne swoistej dekoracyjności.

 

Zygmunt Kotlarczyk (1917-1996)

Studia artystyczne odbywał w wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych, a po wojnie kontynuował je na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod kierunkiem prof. Tymona Niesiołowskiego i prof. Edwarda Kuczyńskiego. W 1970 r. uzyskał habilitację w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 1974-1984 był dyrektorem Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Uprawiał malarstwo monumentalne – tworzył freski, sgraffita, mozaiki oraz zajmował się grafiką, przede wszystkim litografią.

 

Magdalena Lenartowicz (1989 r.)

Urodzona w Radomiu artystka młodego pokolenia. Absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją artystyczną drogę rozpoczęła od malarstwa. Tworzy prace w duchu abstrakcjonizmu stawiając kładzie akcent na kolor. Od kilku lat eksperymentuje i poszerza formalny język malarski o coraz bardziej przestrzenne rozwiązania a jej płótna z płaskich form 2D wchodzą w przestrzenne formy 3D. Ulotność, przenikanie to tematy, które konsekwentnie realizuje w malarstwie, które są również punktem wyjścia dla myślenia o rzeźbie.

 

Piotr Popiacki (1974 r.)

Artysta urodzony w Płocku. Żyje i tworzy w Warszawie. Poszukując różnych wyzwań zawodowych, zwiedził znaczną część świata czerpiąc inspiracje z różnych kultur, obrazów, obserwacji ludzi. Swoją twórczość określa mianem figuratywizmu abstrakcyjnego i wymownego realizmu jednocześnie. Inspiruje go człowiek, często fragmentarycznie, niemniej czasem tworzy i inne formy. W swoich pracach chce prowokować do odkrywania i przeżywania emocji.

 

Henryk Opałka (1929-2018)

Artysta grafik specjalizujący się w litografii. W latach 40. pobierał naukę u Hoffmana i Petzolta ze szkoły Wunderlicha. W latach 1959-1990 był instruktorem w Doświadczalnej Pracowni Litografii ZPAP w Warszawie. W latach 1980-1984 pracował jako mistrz w Pracowni Litografii prof. Mariana Rojewskiego na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od lat 80. tworzył i wystawiał autorskie litografie.

 

Ella Struschka (1871-1960)

Malarstwo studiowała w Akademii Wiedeńskiej. Od 1925 regularnie wystawiała swoje prace na wystawach środowiska artystycznego w Wiedniu i w Europie. Malowała przede wszystkim pejzaże, portrety i sceny rodzajowe. Jej prace charakteryzowały się delikatnymi kolorami, precyzyjnymi detalami i subtelnością w oddawaniu emocji.

 

Waldemar Żuchnicki (1954 r.)

Autor ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując dyplom w Pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego oraz aneks z malarstwa architektonicznego w Pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Brał udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą. W 1991 roku otrzymał prestiżową nagrodę Pollock-Krasner Foundation w Nowym Jorku.

 

 

Dziękujemy z całego serca Partnerom wydarzenia