W 2023 r. przekazaliśmy szpitalom 281 łóżek dla rodziców

To jedna z najlepszych wiadomości w tym roku! W 2023 roku przekazaliśmy 281 łóżek dla rodziców do 38 szpitali w 37 miastach na terenie kraju. Ponad 250 łóżek do 34 szpitali sfinansowali licencjobiorcy McDonald’s.

Korzystają z nich rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem. Choroba dziecka – zwłaszcza gdy wiąże się z pobytem w szpitalu – jest wyjątkowo trudnym czasem dla całej rodziny. Zdarza się, że bywa ona wyzwaniem ponad siły. Często wiąże się uciążliwymi dojazdami do szpitala, sporą odległością od domu, wyborem środka transportu i rozłąką z bliskimi. To wszystko pociąga za sobą zmęczenie, stres i napięcie.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nasz fundacyjny program „Łóżka dla rodziców”. Przekazywane szpitalom łóżka w bardzo konkretny sposób pomagają zapewnić bliskość, a więc coś najważniejszego z punktu widzenia dziecka oraz mamy i taty. Te łóżka pozwalają również zadbać o jakość snu rodziców.

 

W ciągu 8 lat funkcjonowania programu przekazaliśmy 1239 łóżek dla rodziców 82 szpitalom w całym kraju. 

Dziękujemy wszystkim naszym Darczyńcom, Partnerom i Przyjaciołom, że dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu możemy zmieniać publiczną medycynę pediatryczną.