To, że możemy realizować nasze programy, zawdzięczamy naszym Przyjaciołom – osobom indywidualnym i firmom, które nam zaufały i udzieliły wsparcia. Każdą darowiznę przyjmujemy z ogromną wdzięcznością i każdą wykorzystujemy tak, aby służyła jak najlepiej rodzinom i dzieciom w potrzebie.
Pomagamy bezpłatnie.
Twoja darowizna pozwala nam rozwijać nasze programy, wspierać publiczną medycynę pediatryczną i wypełniać misję „Aby rodzina mogła być razem”.
Jak pomogliśmy dzięki Waszym darowiznom w 2023 roku?
noclegów udzielonych w Domach Ronalda McDonalda w Krakowie i Warszawie
łóżek dla rodziców przekazanych na oddziały pediatryczne 38 szpitali w 37 miastach w Polsce
dzieci przebadanych w programie „Nie nowotworom u dzieci” w 60 miejscowościach w całym kraju
wartość pomocy rzeczowej w zł dla oddziałów pediatrycznych
Zostań naszym darczyńcą! Jak możesz nas wspierać?
Zapraszamy do wspierania darowizną finansową jednego z naszych programów lub działalności statutowej Fundacji – niezależnie od tego, czy jesteś darczyńcą indywidualnym, czy reprezentujesz firmę.
Rachunki do wpłat darowizn
ING Bank Śląski SA
IBAN PL 46 1050 0086 1000 0022 7364 4068
Konto trzeciego w Polsce Domu Ronalda McDonalda
63 1050 0086 1000 0090 8230 9957
Pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie
83 1050 0086 1000 0023 3853 7372
Przelewy na telefon BLIK
Przekaż darowiznę na nr 66 44 11 500
dla Domów Ronalda McDonalda
produkty spożywcze, chemia domowa, kosmetyki dla rodzin, artykuły higieniczne, artykuły biurowe, akcesoria kuchenne, pościel, ręczniki.
Pamiętaj proszę, że przyjmujemy tylko produkty nowe, dobrej jakości, a w przypadku artykułów spożywczych – o przedłużonej trwałości.
dla Pokoi Rodzinnych
artykuły plastyczne, gry planszowe dla pacjentów w każdym wieku (od 2 do 18 lat), środki higieny osobistej dla najmłodszych pacjentów i ich opiekunów.
dla trzeciego Domu Ronalda McDonalda
Powstaje przy Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Lista potrzeb znajduje się tutaj.
Jeśli chciałbyś nam pomóc w inny sposób, ponieważ posiadasz kompetencje i zasoby lub świadczysz usługi, które pozwolą nam jeszcze lepiej realizować naszą misję, zapraszamy do kontaktu z nami! Nasz telefon: 22 317 91 41, mail: fundacja@frm.org.pl.
Kto może odliczyć darowiznę?
Podatnikom podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”) przysługuje prawo do odliczenia darowizny od podstawy opodatkowania łącznie do wysokości nieprzekraczającej 10% dochodu (art. 18 ust. 1 pkt. 1 ustawy o CIT). Podatnikom podatku dochodowego od osób fizycznych (dalej: „PIT”) przysługuje prawo do odliczenia darowizny od podstawy opodatkowania – łącznie do wysokości nieprzekraczającej 6% dochodu (art. 26 ust. 1 pkt 9a ustawy o PIT).
Prawo do odliczenia nie dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, rozliczających się podatkiem liniowym (art. 30c, ust. 2 ustawy o PIT) lub kartą podatkową (art. 31 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne).
W jaki sposób dokonuje się odliczenie darowizny?
Odliczenie darowizn od podstawy opodatkowania dokonywane jest w zeznaniu rocznym (odpowiednio na załącznikach PIT/O lub CIT-8/O i CIT-D) poprzez wskazanie kwoty przekazanych darowizn, dokonanego odliczenia oraz danych obdarowanego (art. 26 ust. 6b ustawy o PIT oraz art. 18 ust. 1g ustawy o CIT).
Co jest potrzebne do odliczenia darowizny?
Jeżeli chodzi o obowiązki dokumentacyjne po stronie darczyńców – wystarczający jest dowód wpłaty darowizny na rachunek płatniczy Fundacji lub w przypadku darowizny innej niż pieniężna dokument, z którego wynika jej wartość oraz oświadczenie Fundacji o jej przyjęciu (art. 26 ust. 7 pkt. 1-2 ustawy o PIT oraz art. 18 ust. 1c ustawy o CIT). Jednocześnie odliczenie darowizny nie jest możliwe, jeżeli wartość przekazanej darowizny w postaci produktów spożywczych (określonych w art. 43 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku od towarów i usług) została uprzednio zaliczona do kosztów uzyskania przychodów (art. 26 ust. 6f ustawy o PIT oraz art. 18 ust. 1k ustawy o CIT).