Zielona energia dla Domu w Warszawie

Zielona energia w miejscu, które naprawdę służy całym rodzinom? Lubimy to! Ponad 50% energii w naszym warszawskim Domu będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Wszystko to dzięki Veolia Energia Warszawa, która wyposażyła Dom w ciepło, chłód i prąd. Zastosowano w nim szereg nowoczesnych rozwiązań ekologicznych: instalację 90 paneli fotowoltaicznych, gazowe pompy ciepła, klimakonwektory, ogrzewanie podłogowe i ładowarkę dla pojazdów elektrycznych.

 

Pierwszy w Warszawie i drugi w Polsce Dom stoi w najbliższym sąsiedztwie Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i przyjął już pierwszych rodziców. To prawdziwy Dom poza domem dla rodziców ciężko chorych dzieci, które przebywają na długim leczeniu szpitalnym z dala od miejsca zamieszkania.

 

Dom ma 3 kondygnacje, ponad 2000 m2 powierzchni. Mieści 25 świetnie wyposażonych pokoi, w pełni wyposażoną kuchnię, wygodną pralnię oraz przestrzenną rodzinną część wspólną. To miejsce, które naprawdę będzie służyło całym rodzinom.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji o rozwiązaniach ekologicznych zastosowanych w Domu.

 

icon

Dziękujemy, że znaleźliście rozwiązanie, które jest dobre dzisiaj i będzie dobre na przyszłość. Dom jest obliczony na pół wieku pomagania. Rodzice muszą mieć u nas ciepło, wygodnie, domowo i oto dostajemy od Veolia nowe rozwiązania techniczne dla naszych potrzeb. Będziemy razem dumni zawsze, gdy rodzice będą mówić, że im się wygodnie mieszka.

 

Katarzyna Nowakowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawczy Fundacji Ronalda McDonalda

 

Czytaj więcej:

6 th Oncological Student Scientific Conference

W ramach konferencji odbędą się warsztaty, które pomogą poszerzyć praktyczne umiejętności uczestników, wykłady prowadzone przez specjalistów, a także szansa dla studentów na zaprezentowanie swoich badań naukowych.

„Kolory świata” wernisaż Iwony Guzowskiej

Walka była wpisane w jej DNA zawodowego sportowca. Jak sama podkreśla, zanim weszła na ring, za każdym razem mierzyła się ze strachem, stresem, lękiem. Zawsze robiła jednak ten decydujący krok i mimo przeciwności działała. Wstawała z łóżka, walczyła, żyła.

50 lat RMHC na świecie

Ta historia zaczęła się od pragnienia małej dziewczynki Chorująca na białaczkę Kim Hill bardzo chciała, aby mama i tata byli z nią w szpitalu, szczególnie wtedy, gdy bolało ją w nocy i nie miała sił, by zawołać pielęgniarkę. Nie chciała zostawać sama.