Zmieniony termin konferencji

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie i kryzysem humanitarnym, który dotyka naszych sąsiadów, zespół Fundacji Ronalda McDonalda wraz z innymi organizacjami pozarządowymi i samorządami angażuje się w czynną pomoc dla uciekających ludzi, rodzin, mam i dzieci. Trafiają one do nas w trakcie procesu leczenia, dostają pomoc w szpitalach w Warszawie i w Krakowie i zaczynają u nas mieszkać.

 

Codzienne wyzwania zmuszają nas do odłożenia na bok wielu projektów, które nie są bezpośrednio związane z niesieniem pomocy, przyjmowaniem rodzin chorych dzieci do Domów Ronalda McDonalda, pracą naszej mobilnej kliniki w Przemyślu czy doposażaniem szpitali, aby rodzina dziecka z Ukrainy mogła zostać w pierwszych dniach razem z nim w szpitalnej sali (więcej o naszych działaniach tutaj).

Temat konferencji „Aby Rodzina mogła być razem” – rola bliskości rodziny w leczeniu chorego dziecka jest bardzo ważny, ale dziś codziennie realizuje się w praktyce i dlatego podjęliśmy decyzję o przełożeniu daty wydarzenia z 7 kwietnia na inny. 

 

Wybór nowego terminu uzależniamy od sytuacji. Poinformujemy o nim, gdy tylko to będzie możliwe. 

Dziękujemy wszystkim patronom oraz partnerom za pomoc i zaangażowanie.

Czytaj więcej:

Szkolny wolontariat to więcej niż pomoc

Naszych Wolontariuszy ze szkoły IB Raszyńska nie trzeba nikomu w Fundacji przedstawiać. Regularnie nas odwiedzają i wspierają, zawsze z uśmiechem i zaangażowaniem wykonują pracę na oddziałach Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM, w programie Pokoi Rodzinnych Ronalda McDonalda. Wolontariusze tworzą przyjazną atmosferę, dbając o czystość i organizując warsztaty dla małych pacjentów. Wspierają opiekunów, parząc kawę i spędzając czas na grach i zabawach z dziećmi. 

13. JLL Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości

Cała branża nieruchomości ponownie zagra dla trzeciego Domu Ronalda McDonalda, który będzie pomagał rodzinom pacjentów Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

NGOsy związane z onkologią dziecięcą z całej Europy mówią wspólnym głosem

Fundacja Ronalda McDonalda dołącza do międzynarodowego Manifestu “Beating Childhood Cancer: Cure More, Cure Better and Tackle Inequalities”.