Zmieniony termin konferencji

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie i kryzysem humanitarnym, który dotyka naszych sąsiadów, zespół Fundacji Ronalda McDonalda wraz z innymi organizacjami pozarządowymi i samorządami angażuje się w czynną pomoc dla uciekających ludzi, rodzin, mam i dzieci. Trafiają one do nas w trakcie procesu leczenia, dostają pomoc w szpitalach w Warszawie i w Krakowie i zaczynają u nas mieszkać.

 

Codzienne wyzwania zmuszają nas do odłożenia na bok wielu projektów, które nie są bezpośrednio związane z niesieniem pomocy, przyjmowaniem rodzin chorych dzieci do Domów Ronalda McDonalda, pracą naszej mobilnej kliniki w Przemyślu czy doposażaniem szpitali, aby rodzina dziecka z Ukrainy mogła zostać w pierwszych dniach razem z nim w szpitalnej sali (więcej o naszych działaniach tutaj).

Temat konferencji „Aby Rodzina mogła być razem” – rola bliskości rodziny w leczeniu chorego dziecka jest bardzo ważny, ale dziś codziennie realizuje się w praktyce i dlatego podjęliśmy decyzję o przełożeniu daty wydarzenia z 7 kwietnia na inny. 

 

Wybór nowego terminu uzależniamy od sytuacji. Poinformujemy o nim, gdy tylko to będzie możliwe. 

Dziękujemy wszystkim patronom oraz partnerom za pomoc i zaangażowanie.

Czytaj więcej:

„Kolory świata” wernisaż Iwony Guzowskiej

Walka była wpisane w jej DNA zawodowego sportowca. Jak sama podkreśla, zanim weszła na ring, za każdym razem mierzyła się ze strachem, stresem, lękiem. Zawsze robiła jednak ten decydujący krok i mimo przeciwności działała. Wstawała z łóżka, walczyła, żyła.

50 lat RMHC na świecie

Ta historia zaczęła się od pragnienia małej dziewczynki Chorująca na białaczkę Kim Hill bardzo chciała, aby mama i tata byli z nią w szpitalu, szczególnie wtedy, gdy bolało ją w nocy i nie miała sił, by zawołać pielęgniarkę. Nie chciała zostawać sama.

Sztuka Kocha Design Recykling Art

Przez niemal pół wieku można go było oglądać tylko na wystawach. Dziś gości w kolekcjach wielu wielbicieli sztuki i dobrego designu. Stał się też inspiracją dla projektu artystycznego 7 polskich artystów, którzy chcą go pokazać w nowej, unikalnej odsłonie.