Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda to miejsca, w których robimy wszystko, by dziecko nie pamiętało szpitala jako miejsca smutnego, a po zakończeniu hospitalizacji wracało do swojego środowiska z wiedzą i wrażeniami innymi niż te związane z wyzwaniami i trudnym okresem choroby. Muzyka, plastyka, teatr, film, doświadczenia chemiczne i fizyczne – lista tematów, z którymi w Pokoju ma kontakt pacjent, jest nieskończona.

Dziecięcy szpital DSK UCK WUM, w całości objęty opieką Fundacji, jest przykładem rozwiązań niestosowanych w tym zakresie nigdzie indziej w Polsce.

 

Model wszechstronnej pomocy od 2021 roku opiera się na Pokojach na każdym oddziale, Łóżkach dla rodzica przy łóżku dziecka oraz zbudowanym na terenie kampusu WUM, zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala Domu Ronalda McDonalda. 

Zespół Managerów Programu oraz Wolontariusze dbają o Pokoje Rodzinne oraz szpital tak, aby sprostać zarówno społecznym oczekiwaniom, jak i własnym najwyższym standardom. Zespół na co dzień dba o jakość, troszczy się zarówno o komfort rodzin, o szacunek dla obowiązujących w szpitalu zasad, jak i o pozytywne emocje małych pacjentów. 

Masz pytania? Chętnie pomożemy.

Dorota

Dorota Piotrowska

Senior Manager Programu

+48 790 343 065
Marzena

Marzena Moździerz

Manager Programu

+48 508 867 392
IMG_2773

Maria Siła

Manager Programu

+48 508 867 311
Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda DSK UCK WUM

Stała obecność Fundacji w życiu szpitala bez fundacyjnego wolontariatu nie byłaby możliwa.

To największy zespół Wolontariuszy, skupiony aktywnie na pomocy dla jednego szpitala dziecięcego w Polsce.

icon

Działalność Pokoi Rodzinnych jest w całości finansowana przez Fundację i Przyjaciół – Donatorów: