Jeśli razem z pracownikami Twojej firmy chcielibyście zespołowo zaangażować się i zrobić coś dobrego, co przyniesie Wam prawdziwą satysfakcję, nie ma nic prostszego!

 

Zapraszamy Was na wolontariat firmowy w Domach Ronalda McDonalda w Krakowie i w Warszawie a także w Pokojach Rodzinnych w szpitalu pediatrycznym Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM. Nasi wolontariusze wspierają w Domach rodziny długotrwale hospitalizowanych dzieci, a w szpitalu – towarzyszą małym pacjentom.

 

Każdego roku razem z nami pomaga wiele firm, a wiele zespołów angażuje się w wolontariat regularnie. Zrealizowaliśmy wspólne inicjatywy m.in. z pracownikami restauracji McDonald’s, z zespołem Disneya, BNP Paribas, IBM, Mastercard, Sanofi, Volkswagen Group i wieloma innymi. Dołącz do nas i Ty!

Korzyści z wolontariatu dla firmy

Czy wiesz, że wolontariat firmowy to potrójna korzyść – dla społeczeństwa, dla Twoich pracowników i dla Twojej firmy? Wolontariat jest kluczowym mechanizmem umożliwiającym Twojej firmie realizowanie celów zrównoważonego rozwoju (tzw. „sustainable development goals”, SDG), ponieważ sprzyja poczuciu współodpowiedzialności za otoczenie, a w jego centrum są ludzie – jako największa siła, która może spowodować prawdziwą zmianę w świecie.  

Korzyści z wolontariatu dla Twojego zespołu

– wzmocnienie i rozwój kompetencji:  

  • ponad 81% osób rozwija w trakcie wolontariatu takie kompetencje jak innowacyjność i umiejętność pracy zespołowej 

– poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego: 

  • 76% pracowników czuje się lepiej fizycznie 
  • 78% pracowników odczuwa mniejszy stres 
  • pracownicy czują się lepiej psychicznie i emocjonalnie 
  • pracownicy odczuwają szczęście i zadowolenie 

Korzyści dla pracodawców, którzy wdrożyli program wolontariatu pracowniczego

– wolontariat ma wpływ na zmniejszenie rotacji pracowników aż o 68%  

– dzięki wolontariatowi aż o 33% wzrasta poczucie sensu pracy wśród pracowników, zwiększa się poziom zaangażowania w pracy i poczucie przynależności do zespołu 

– wolontariat wpływa pozytywnie na produktywność pracowników i poprawia relacje w zespole 

– wolontariat sprzyja realizowaniu firmowej polityki różnorodności i włączania (D&I) oraz integracji osób z niepełnosprawnościami. 

 

 * Na podstawie badań przeprowadzonych przez Fondacion Telefonica i Voluntare. Red de Voluntariado Cooperativo 

Jak wygląda wolontariat firmowy w Fundacji Ronalda McDonalda?

Razem pomagamy tym, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy – chorym dzieciom i ich rodzinom. Najwspanialszą nagrodą za taką pracę jest uśmiech małych pacjentów i wdzięczność rodzin opiekujących się swoimi chorymi dziećmi. 

 

W Domach Ronalda McDonalda Wasz zespół może zaangażować się w wolontariat porządkowy, gotowanie dla rodzin, prasowanie, a w cieplejsze miesiące również w prace ogrodnicze.

 

W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM pracy jest zawsze co niemiara: porządki w kuchniach i Pokojach Rodzinnych, a także i przede wszystkim towarzyszenie małym pacjentom. Nasi wolontariusze angażują dzieci w zabawę, czytanie, wspólne rysowanie, warsztaty artystyczne, mieliśmy nawet pokaz iluzjonisty! Wszystko po to, aby umilić dzieciom pobyt w szpitalu lub odciążyć rodzica czy opiekuna dziecka. 

icon

Co jeszcze muszę wiedzieć o wolontariacie?

Kiedy możemy przyjść? 

 

Na wolontariat zapraszamy w dni robocze w godz. 9:30-15:00, wspólnie uzgadniamy wcześniej czas i miejsce. 

 

 

Gdzie odbywa się wolontariat? 

 

Dom Ronalda McDonalda dla rodzin dzieci hospitalizowanych w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM, ul. Księcia Trojdena 2B, Warszawa 

 

Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM, przy ul. Żwirki i Wigury 63A, Warszawa  

 

Dom Ronalda McDonalda dla rodzin dzieci hospitalizowanych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, ul. Macieja Jakubowskiego 9, Kraków 

 

 

Co jeszcze warto wiedzieć? 

 

Na wolontariat przychodzimy zdrowi, bez objawów wskazujących infekcję (podwyższona temperatura, katar, kaszel, ból gardła, ból zatok, ból mięśni, łzawienie oczu itp.).  

 

Każdy z naszych wolontariuszy jest ubezpieczony. Na terenie Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM działa restauracja, w programie wolontariatu możemy zaplanować przerwę na gorący posiłek.  

 

Każdy wolontariusz zakłada na czas pracy koszulkę wolontariusza, którą otrzymuje od Fundacji.  

 

Do Domów możemy zaprosić maksymalnie 10-osobową grupę, a w szpitalu możemy przyjąć jednocześnie dwudziestu wolontariuszy. 

 

Zapraszamy do kontaktu, wszystko wyjaśnimy i pomożemy Wam zrealizować wartościową inicjatywę, która da Waszym pracownikom prawdziwą satysfakcję! 

icon

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam do kontaktu:

Zosia Matejewska

Zofia Matejewska

Development Manager

+48 502 617 854