O projekcie

W Fundacji chcemy, aby bliskość rodziny dawała dziecku siłę. „Jesteś super i życzę Ci zdrowia” można powiedzieć na różne sposoby. My to mówimy za pomocą kolorowej, pełnej energii Czapki od serca.

 

To projekt, który łączy kolorami włóczek, jednocześnie dając nowe możliwości wsparcia ciężko chorych dzieci i ich rodziców.

 

Czapka od serca ma podwójną moc! Komplety składające się z czapki dla dziecka i rodzica przekazywane są dziecięcym oddziałom onkologicznym i hematologicznym w całej Polsce w dniu 24 listopada, który Fundacja Ronalda McDonalda ustanowiła Dniem Czapki do serca.

 

Ręcznie robione czapki mają wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów i pomóc im oswajać zmiany wywoływane leczeniem, m.in. wypadanie włosów czy osłabienie po chemioterapii. Czapka dla rodzica, przekazywana w komplecie, ma wzmacniać poczucie jedności, która daje dziecku siłę do walki z chorobą.

 

Wolontariusze Fundacji przez cały rok intensywnie pracują nad zimowymi nakryciami głowy. Z roku na rok zasięg akcji jest coraz większy dzięki zaangażowaniu partnerów biznesowych. W ramach wolontariatu pracowniczego powstają czapki, z których dochód pomaga również zebrać środki na bezpłatny pobyt rodzin w Domach Ronalda McDonalda.

 

 

icon

Zaangażuj się – zrób czapkę i pomóż

Nasza akcja świetnie wpisuje się w społeczną odpowiedzialność biznesu.

W niestandardowy sposób łączy różne grupy społeczne – dzieci leczone onkologiczne i ich rodziców, pracowników dużych firm i osadzonych w areszcie.

 

Czapka od serca to symbol, dzięki któremu dziecko czuje, że nie jest samo, a widząc swoje odbicie w lustrze w świetnej, kolorowej czapce, uśmiecha się, nabiera ochoty na zabawę.

Dzierganie czapek również przynosi wiele korzyści. Obniża stres i ciśnienie, usprawnia logiczne myślenie, podnosi samoocenę, wzmacnia więzi i zmniejsza ryzyko zaburzeń poznawczych związanych z wiekiem.

Promowanie takich działań wśród pracowników jest więc wyrazem zaangażowania pracodawców na rzecz tworzenia lepszego (zdrowszego) miejsca pracy. To zachęca kolejnych partnerów biznesowych i media, które dołączają do naszej akcji.

icon

Czapka od serca w liczbach

1

czapek dla dziecka i rodzica

1

kłębków włóczki

1

km włóczki

1

kg włóczki

icon

Czapka od serca jest czapką z misją, robioną przez ludzi, którzy mają w sobie potrzebę niesienia pomocy i utożsamiają się z hasłem Fundacji Ronalda McDonalda „Pomagam, bo lubię”.

icon

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu

Krzyś

Krzysztof Daniluk

Opiekun projektu

+48 533 386 733
Marzena

Marzena Moździerz

Opiekun projektu

+48 508 867 392
icon

Partnerzy akcji

icon

Przyjaciele Czapki od serca