Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda to przyjazne miejsca dla rodzin długo leczonych dzieci.

 

W szpitalach, klinikach, wszędzie tam, gdzie powstają, dają domowe warunki i ciepło chorującemu dziecku oraz jego najbliższym.

 

 

Dwa Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda zostały otwarte 15 września 2015 roku w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie.

 

Dodatkowo Fundacja sfinansowała, przygotowała i przekazała szpitalowi zlokalizowane na każdym oddziale kuchnie, łazienki i salony identyczne jak Pokoje Rodzinne.

 

Stworzone i prowadzone przez Fundację w 2015 roku Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda stanowiące kuchnie i salony rodzinne w Szpitalu UCK WUM dają małym pacjentom i ich rodzinom poczucie domowego komfortu i spokoju. Szpital UCK WUM, w całości objęty opieką Fundacji, jest przykładem rozwiązań niestosowanych w tym zakresie nigdzie indziej w Polsce. Model wszechstronnej pomocy od 2021 roku opiera się na Pokojach na każdym oddziale, łóżkach dla rodzica przy łóżku dziecka oraz zbudowanym na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego i zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala fundacyjnym Domu Ronalda McDonalda. Pokoje na każdym z 26 oddziałów, przestrzeń sal szpitalnych dopasowana do 24-godzinnej obecności dorosłego obok dziecka oraz dopełnienie idei szpitala przyjaznego Rodzinie w postaci Domu jest najpełniejszą formą realizacji misji „Aby rodzina mogła być razem”.

 

Program Pokoi Rodzinnych Ronalda McDonalda w DSK UCK WUM pomaga w likwidacji barier społecznych i edukacyjnych.

Pokoje to miejsca, w których robimy wszystko, by dziecko nie pamiętało szpitala jako miejsca smutnego, a po zakończeniu hospitalizacji wracało do swojego środowiska z wiedzą i wrażeniami innymi niż te związane z wyzwaniami i trudnym okresem choroby. Zajęcia z mistrzami w swoich dziedzinach, inspirujące spotkania, edukacja inaczej, wolontariat. Muzyka, plastyka, teatr, film, doświadczenia chemiczne i fizyczne – lista tematów, z którymi w Pokoju ma kontakt pacjent, jest nieskończona.

6. edycja „Września z podróżnikami”

Nasza Wolontariuszka Zofia Klejny laureatką Barw Wolontariatu 2022

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2022

Na terenie Szpitala UCK WUM zespół Managerów Programu dba o Pokoje Rodzinne oraz szpital tak, aby sprostać zarówno społecznym oczekiwaniom, jak i własnym najwyższym standardom. Zespół na co dzień dba o jakość, troszczy się zarówno o komfort rodzin, o szacunek dla obowiązujących w szpitalu zasad, jak i o pozytywne emocje małych pacjentów. 

icon

Zespół Pokoi Rodzinnych Ronalda McDonalda

Dorota

Dorota Piotrowska

Manager Programu

+48 790 343 065
Marzena

Marzena Moździerz

Manager Programu

+48 508 867 392
IMG_2773

Maria Siła

Manager Programu

+48 508 867 311
icon

Wolontariat w Pokojach Rodzinnych

Stała obecność Fundacji w życiu szpitala bez fundacyjnego Wolontariatu nie byłaby możliwa.

To największy zespół Wolontariuszy, skupiony aktywnie na pomocy dla jednego szpitala dziecięcego w Polsce.

Od 2015 roku nasi Wolontariusze poświęcili ponad 25 tysięcy godzin pracy pro bono na rzecz szpitala, dołączając w pojedynkę, rodzinnie, z przyjaciółmi ze studiów, z drużynami harcerskimi i w czasie firmowych projektów wolontaryjnych.  To codzienny, wpisany w rzeczywistość szpitala, bardzo ważny wolontariat porządkowy w kuchniach dla rodziców i Pokojach Rodzinnych na każdym z oddziałów, pomoc w opiece nad dziećmi, gdy rodzic musi odejść od łóżka malucha, ale także nad dziećmi samotnymi. Wspólnie z Wolontariuszami Fundacja pomaga artykułami pierwszej potrzeby, środkami higieny dla dzieci i dla dorosłych, odpowiada za cykliczny serwis i naprawy wózków.

icon

Adres Pokoi Rodzinnych Ronalda McDonalda

wesprzyj-nas-skarbonki

Dziecięcy Szpital Kliniczny UCK WUM

ul. Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa

pokojerodzinne@frm.org.pl

icon

Działalność trzech Pokoi Rodzinnych jest w całości finansowana przez Fundację i Przyjaciół – Donatorów: