Projekt skierowany jest do pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii, Hematologii Dziecięcej, Transplantologii Klinicznej i Pediatrii Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM, którzy ukończyli leczenie szpitalne.  

 

ZOObacz słonia jeszcze bliżej to nic innego, jak spotkanie ze słoniem Leonem w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie jest to jednak „zwykła” wycieczka. Dzięki wsparciu Fundacji Panda i Warszawskiego ZOO dzieciaki będą miały możliwość wejść do miejsc niedostępnych dla zwiedzających. Dodatkowo opiekunowie słoniarni odpowiedzą o zwyczajach, psychice i ciekawostkach dotyczących tych niezwykle inteligentnych zwierząt. 

 

Na tym jednak nie kończą się atrakcje. Dzieci dostaną także słoniowe pamiątki-niespodzianki wykonane przez Wolontariuszy Fundacji Ronalda McDonalda. Uchylając rąbka tajemnicy zdradzimy, że jedną z nich jest dyplom z papieru czerpanego wykonany z kupy słonia i przygotowany specjalnie na tę okazję przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. 

 

Nieprzypadkowo to słoń Leon towarzyszy dziecku w trakcie tej symbolicznej wyprawy na zakończenie leczenia, bo słoń, tak jak pacjent onkologiczny, jest silny, wytrwały, cierpliwy i waleczny. 

 

Na koniec tej niezwykłej i niezapomnianej przygody w warszawskim ZOO czeka jeszcze spotkanie z fotografem. Portrety dzieci ozdobią ścianę “Nasi Zwycięzcy” mieszczącą się w holu pomiędzy częścią onkologiczną a hematologiczną Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM. W ten sposób chcemy pokazać pacjentom oraz ich rodzinom pozostającym w szpitalu, że z chorobą nowotworową można wygrać. 

icon

Partnerzy projektu

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Marzena

Marzena Moździerz

Opiekun Projektu

+48 508 867 392
IMG_2773

Maria Siła

Opiekun Projektu

+48 508 867 311