Komunikat epidemiologiczny – badania na pokładzie mobilnych klinik

Rosnąca liczba raportowanych przez Ministerstwo Zdrowia zachorowań oznacza dla programu „NIE nowotworom u dzieci” dalsze zwiększanie zabezpieczeń epidemiologicznych. Dystans, dezynfekcja, maseczki i możliwie najkrótszy czas wizyty na pokładzie, badania naprzemiennie raz w jednym, raz w drugim gabinecie pozwolą na wietrzenie i unikanie spotykania się rodziców i dzieci.

Od 10 000 do 15 000 zachorowań dziennie oznacza, że program badań działa w reżimie DDM (Dystans, Dezynfekcja, Maseczka), działa 1 gabinet, a dzieci mijają się w dezynfekowanych przestrzeniach gabinetów. Przez cały czas badania cały zespół jest w maskach.

 

W sytuacji, gdy zachorowania przekroczą 15 000 dziennie, zapraszamy na badania dzieci z zaszczepionym rodzicem/opiekunem lub ze świadectwem przebycia choroby w czasie ostatnich 6 miesiącach lub z testem z dnia przed badaniem. Obowiązuje zasada DDM, działa 1 gabinet, a zespół pracuje cały czas w maskach.

 

UWAGA!

Gdy pojawi się komunikat rządowy o braku dostępnych łóżek covidowych, program wyjazdów Ambulansu zostanie czasowo wstrzymany. Będziemy sprawdzać poziom zakażeń i dostępność miejsc w szpitalach dla konkretnej lokalizacji, gdzie będzie zaplanowana wizyta mobilnej kliniki Fundacji.

Każdy w zespole Fundacji na pokładzie Ambulansu został zaszczepiony.

Czytaj więcej:

„Kolory świata” wernisaż Iwony Guzowskiej

Walka była wpisane w jej DNA zawodowego sportowca. Jak sama podkreśla, zanim weszła na ring, za każdym razem mierzyła się ze strachem, stresem, lękiem. Zawsze robiła jednak ten decydujący krok i mimo przeciwności działała. Wstawała z łóżka, walczyła, żyła.

50 lat RMHC na świecie

Ta historia zaczęła się od pragnienia małej dziewczynki Chorująca na białaczkę Kim Hill bardzo chciała, aby mama i tata byli z nią w szpitalu, szczególnie wtedy, gdy bolało ją w nocy i nie miała sił, by zawołać pielęgniarkę. Nie chciała zostawać sama.

Sztuka Kocha Design Recykling Art

Przez niemal pół wieku można go było oglądać tylko na wystawach. Dziś gości w kolekcjach wielu wielbicieli sztuki i dobrego designu. Stał się też inspiracją dla projektu artystycznego 7 polskich artystów, którzy chcą go pokazać w nowej, unikalnej odsłonie.