Dr hab. n. med. Ernest Kuchar

Pozostałe osoby z Fundacji

Kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym WUM

 

Ernest Kuchar jest lekarzem specjalistą z ponad 20-letnim dorobkiem zawodowym. W tym czasie uzyskał między innymi specjalizację z medycyny sportowej oraz chorób zakaźnych, którymi zajmuje się naukowo. Jest kierownikiem Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i równocześnie pomaga najlepszym polskim sportowcom w ich zmaganiach z problemami zdrowotnymi. 

 

„W roku 1991 ukończyłem z wyróżnieniem wrocławską Akademię Medyczną. W ramach studiów podyplomowych uzyskałem trzy specjalizacje (pediatria, medycyna sportowa, choroby zakaźne) i ukończyłem Studium Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej. Dużo czasu spędziłem dokształcając się poza granicami Polski: skończyłem szereg kursów i staży w Niemczech, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Jestem stypendystą Fogarthy Foundation oraz American-Austrian Foundation. Brałem udział w szkoleniach organizowanych przez New York State University, Harvard University oraz Weil Cornell Medical College z Nowego Jorku. 

 

Obecnie zajmuję stanowisko Kierownika Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zajmuję się chorobami infekcyjnymi, szczepieniami ochronnymi oraz leczeniem schorzeń wątroby. W prywatnych gabinetach w Warszawie i we Wrocławiu doradzam podróżnym w zakresie szczepień i profilaktyki zdrowotnej w wyprawach do najdalszych zakątków świata. Jednocześnie jestem lekarzem klubowym i pracuję w Poradni Medycyny Sportowej. Pomagam moim pacjentom osiągnąć najlepszą możliwą formę sportową i dobieram optymalny plan leczenia w razie urazu lub kontuzji. Do grona moich pacjentów należą czołowi polscy sportowcy i managerowie najwyższych szczebli, którzy podobnie jak w sporcie stale rywalizują i potrzebują znakomitej kondycji i sprawności.” 

 

Dr Kuchar należy do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in. International Organisation of Sports Medicine (FIMS) oraz European Society for Paediatrc Infectious Diseases (ESPID). Współpracuje jako ekspert z portalami medycznymi i sportowymi.  

 

Jest także autorem podręcznika medycznego Atlas Chorób Zakaźnych Dzieci (2004), współautorem podręcznika Medycyna Sportowa (2008) i Medycyna Podróży (2016), autorem licznych  publikacji naukowych oraz tłumaczeń podręczników medycznych (m.in. MSD Manual i Interna Harrisona).