Julka – zawsze gotowa pomóc – prawdziwa opowieść

Pozostałe osoby z Fundacji

Julka trafiła do Szpitala Pediatrycznego WUM w Warszawie na kilka dni, które przeciągnęły się do kilku tygodni.

 

Życzliwa, uśmiechnięta, gdy tylko dobrze się czuła wszystkim gotowa pomóc. Szybko zaprzyjaźniła się z Magdą i Krzysztofem, koordynatorami Programu Pokoi Rodzinnych w Szpitalu i zaczęła angażować się w życie tych miejsc.

Julce zawsze towarzyszyła babcia. Patrząc na nie można powiedzieć, że działa się między nimi piękna historia wielkiej bliskości wnuczki i babci i przyjaźni ponad pokoleniami, przyjaźni dziewczyn, które zawsze mogły na siebie liczyć.

Dla Fundacji obie stały się ambasadorkami Pokoi Rodzinnych, w których z ogromną pasją codziennie opowiadały o ich misji, tłumaczyły jakie są zasady tych miejsc i przekonywały małych i dorosłych do dbania o nie.

Obie mówiły, że jeśli każdy, kto korzysta z Pokoi teraz będzie się o nie troszczyć to zadba o kolejne rodziny i dzieci, które znajdą tu w przyszłości wygodę, komfort i domowe warunki w czasie pobytu w Szpitalu.

 

Dzięki Julce i jej babci w Szpitalu już ruszyła sztafeta, w której każdy ambasador, tak jak Julka jako pierwsza, wskazuje swojego następcę, rzecznika i ambasadora Pokoi, który daje przykład innym.

 

Julciu, dużo zdrowia, Babciu Irenko, dużo zdrowia! Dziękujemy…