Kup frytki i pomóż nam zbudować trzeci Dom Ronalda McDonalda

Każdego roku restauracje McDonald’s organizują dla Fundacji akcję zbierania środków na programy charytatywne, prowadzone z myślą o chorych dzieciach i ich rodzicach. W tym roku cel jest niezwykły – to budowa trzeciego Domu Ronalda McDonalda w Polsce, który będzie wspierał rodziny pacjentów Instytutu „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka”.

Dziękujemy! Niech sobota i niedziela smakują frytkami!

W dwa grudniowe weekendy, 2-3 i 9-10, McDonald’s Polska przekaże 1 zł z każdej zakupionej przez gości porcji frytek na rzecz Fundacji, na budowę trzeciego Domu Ronalda McDonalda.

 

Dotyczy to zarówno frytek sprzedawanych w zestawach, jak i kupionych a la carte, każdego rozmiaru, w restauracjach, w zamówieniu na miejscu lub na wynos czy w dostawie do domu.

Wszystkie frytki pochodzą z Lęborka, z Farm Frites Poland, na co dzień wspaniałych Przyjaciół Fundacji. Farm Frites Poland przekaże na konto Fundacji Ronalda McDonalda 1% wartości sprzedanych frytek w czasie dwóch grudniowych weekendów. Dziękujemy! 

icon

– Z rozmów z rodzinami, choć każda historia jest inna, dowiadujemy się zawsze tego samego, nikt nie przewidział, nie planował, że choroba oznacza przeprowadzkę do szpitala i zmiany w życiu dosłownie każdego członka rodziny. Rodzice mówią, że zanim znaleźli w sobie umiejętność zaplanowania rzeczywistości w nowej sytuacji, wszystko było za trudne, szczególnie gdy układanie codzienności z dzieckiem, już w czasie hospitalizacji, brała na siebie jedna osoba w rodzinie. Bliskość daje poczucie bezpieczeństwa, ciężar choroby nie przytłacza aż tak, nie odbiera sił do działania, gdy wokół dziecka zbiera się cała grupa kochających je najbliższych mu osób. Gdy leczenie wymaga wyjazdu z domu do innego miasta, gdy od miejsca, z którego wyjeżdżamy, mamy do szpitala setki kilometrów, jeśli jest tam Dom Ronalda McDonalda, wszystko zaczyna się układać – mówi Katarzyna Rodziewicz.

W każdym Domu Ronalda McDonalda cel jest jeden – stworzyć rodzicom przebywających w szpitalu dzieci domowe warunki pobytu i dać im niezbędne do walki z chorobą poczucie bezpieczeństwa i siły. Domy to nasz ludzki symbol solidarności.

Pomoc Domów Ronalda McDonalda w Krakowie i Warszawie w liczbach:

 • łącznie pomogliśmy ponad 1 tys. rodzin
   
 • zapewniliśmy ponad 90 tys. noclegów
   
 • średni czas pobytu wynosił 21 dni
   
 • najdłuższy pobyt trwał 525 dni
   
 • łączna wartość pomocy wyniosła ponad 16,6 mln zł
icon

W trakcie dwóch grudniowych weekendów zebraliśmy rekordową kwotę 2 496 178 zł na budowę trzeciego Domu Ronalda McDonalda️. Bardzo dziękujemy gościom restauracji McDonald’s Polska!

Dziękujemy! Aby rodzina mogła być razem!