„NIE nowotworom u dzieci” to ogólnopolski program badań USG dla maluszków w wieku 9 miesięcy – 6 lat. Każdy wyjazd ambulansu, a jest ich ponad 50 rocznie, to spotkanie z nową grupą wolontariuszy na pokładzie.

Wolontariat w czasie badań oznacza pomoc od momentu zapisów telefonicznych po obecność w ambulansie, w części wspólnej – rejestracyjnej, lub w jednym z dwóch gabinetów.

Aby wziąć udział w badaniach na pokładzie należy być zdrowym. Zadania opisaliśmy szczegółowo w manualu. Jeśli o przyjeździe do Waszego miasta wiecie ze strony Urzędu lub z postu rodzica, który nam pomaga możecie zgłosić chęć pomocy bezpośrednio do naszego lokalnego Partnera.

Z każdym Wolontariuszem podpisujemy umowę.

Udział w „NIE nowotworom u dzieci” daje ogromną satysfakcję.

Przewodnikiem dla każdego wolontariusza, który pomaga nam pierwszy raz, będzie Mieczysław Mikołajczyk – opiekun techniczny ambulansu, dusza człowiek! Na pokładzie ambulansu spotkacie zawsze dwóch lekarzy i każda badająca para jest genialnym duetem, z którym na pewno się polubicie. Razem z Wami tworzymy zespół, przy którym dzieci i rodzice przekonują się, że badania nie muszą być dla dziecka przykrym doświadczeniem. Często, zanim spotkamy się w czasie badań, prowadzimy szkolenia telefoniczne, bo wtedy najszybciej odpowiadamy na Wasze pytania. Ważne, każdego pierwszego dnia badań spotykamy się 30 minut przed godziną rozpoczęcia. To my, już ubrani, świadomi każdej czynności, czekamy na pierwsze dziecko, nigdy ono na nas:)