Fundacja Ronalda McDonalda jest obecna w większości uniwersyteckich szpitali pediatrycznych na świecie a program Pokoi Rodzinnych Ronalda McDonalda wspiera dzieci i rodziców w czasie pobytu w szpitalu.

Polskie Pokoje Rodzinne znajdują się w IP-CZD w Międzylesiu oraz w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie.

Z myślą o komforcie małych pacjentów i ich rodziców Fundacja w obu szpitalach na co dzień dba o gości Pokoi, korzystających z kuchni i salonów, oraz dostarcza inspiracji kulturalnych i naukowych, aby pobyt w szpitalu nie był dla dziecka barierą edukacyjną. Wolontariusze w Pokojach pomagają w utrzymaniu odpowiedniego standardu czystości, przekazują nowym rodzinom informacje o zasadach, jakimi rządzi się szpital, są przewodnikami dla rodziców i dzieci w czasie organizowanych przez Fundację wydarzeń specjalnych. Kalendarz warsztatów, pokazów, laboratoriów, spotkań przez cały rok jest pełen działań.

Z każdym wolontariuszem podpisujemy umowę, a warunkiem koniecznym, aby dołączyć do wolontariatu jest dobry stan zdrowia.

Zanim zaczniemy zapraszamy na kawę, wolontariat to ogrom satysfakcji – wystarczy napisać lub zadzwonić do Doroty Piotrowskiej – tel. 790 343 065 – dorota.piotrowska@frm.org.pl

O projektach realizowanych z wolontariuszami można na bieżąco dowiadywać się z profilu na FB.